ogórek meksykański

18:32

ogórek meksykański | mysi melon | cucamelon


zbieraj: owoce od lipca do pierwszych przymrozków. Pojawiają się w dużej ilości, a pnącze mocno się rozrasta. Ogórka meksykańskiego możemy uprawiać w gruncie, ale też bardzo dobrze udaje się w donicach. Warto go uprawiać przy podporach, by owoce nie dotykały ziemi. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej ziemi, jest odporny na suszę. Jest to roślina łatwa w uprawie, nim częściej zrywamy ogórki tym więcej ich wyrasta.

smakuj: chrupiących, lekko kwaśnych, małych ogórków, które mają arbuzowo-limonkowy smak. Surowe pasują do sałatek, salsy, kanapek czy orientalnych zup. Świeże plasterki nadadzą też smaku lemoniadzie czy białemu winu. Smaczne również jako przekąska - surowe, marynowane czy kiszone.

korzystaj: z tych niskokalorycznych mini melonów, które są źródłem cukrów prostych, potasu oraz witamin. Zawierają antyoksydanty, które spowalniają procesy starzenia się skóry. Ten pochodzący z Meksyku ogórek, jest tam znany i uprawiany od czasów Azteków. Jego nazwa w języku hiszpańskim to sandiita, co oznacza małego arbuza.
Korzystaj:
Obsługiwane przez usługę Blogger.